Bal karnawałowy dla szkoły podstawowej i grup RW, cz.1

03/02/2010, Magdalena Kasprzak

Dnia 3 lutego br. uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Grup Rewalidacyjnych mieli okazję uczestniczyć w Baliku Karnawałowym, na który zaprosiła ich Zuzia - lalka nieduża. Dzień wcześniej część uczniów Szkoły Podstawowej pomogła zrobić w pokoiku Zuzi karnawałową dekorację (dzieci dmuchały balony, pomagały robić łańcuchy, wieszać serepentyny).

Na balik dzieci przybyły w pięknych, kolorowych przebraniach - były królewny, Myszka Miki, diabełak, krokodyl, muszkieter, kowboj, motylek, kotek, pirat i wiele wiele innych równie bajecznych postaci. Imprezę rozpoczęła oczywiście Zuzia (pani Sylwia Olesińska Myśliwiec), która o podjęcie roli wodzireja poprosiła przybyłą na bal Ciotkę Klotkę (panią Magdalenę Kasprzak), która wprawdzie nie była na to przygotowana ;), ale w swojej walizce znalazła płytę z jej ulubionymi piosenkami z dzieciństwa (w wykonaniu między innymi Fasolek), więc przy pomocy DJ Zająca Poziomki (pani Joanny Niewęgłowskiej) wyczarowala dla dzieci kilka zabaw przy dźwiękach  muzyki.

Było szukanie bursztynków w piasku, zabawa z chustą klazny przy dźwiękach tęczowej czaczy, puszczanie baniek mydlanych, wyklajanie z gałganków portretu Zuzi oraz tańce Zelonych Ufoludków.

Dzieci odwiedził również "dziwny" gość specjalny, a mianowicie Kaczka Dziwaczka (pani Anetta Gawrysiak), która słowami wiersza opwiedziała o swoich "dziwactwach";). Zuzia z pomnocą Pani Uli przygotowała dla dzieci bardzo fanatazyjny poczęstunek - ucziowie mogli zrobić sobie deser z różnokolorowych galaretek i pysznej bitej śmietany.

Później były już pląsy i wspólna zabawa. Jak karnawał - to karnawał!!!