Święto

14/10/2011, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

W czwartek 13 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz święto uczniów. Tradycyjnie świętowaliśmy razem się bawiąc. Na początku rozpoznawaliśmy pracowników szkoły na zdjęciach odkrywanych na ekranie kawałek po kawałku.  Okazało się, iż uczniowie lepiej zapamiętali szczegóły niż dorośli i po fragmencie ubrania potrafią rozpoznać nauczyciela.

Uczniowie i nauczyciele zmierzyli się również w takich konkurencjach: zabawa w „krzesełka”, przenoszenie kubełka z wodą na głowie, „przedmuchiwanie” piłki z kubka do kubka, jedzenie zawieszonych jabłek, kalambury, przeciąganie liny. Na koniec dla wszystkich pracowników szkoły życzenia wyśpiewała Anna Wiśniewska, a uczniowie z klasy IV SP i z I b gimnazjum zaprezentowali wiersz o złotej rybce.

Nie zabrakło „sto lat” oraz pamiątkowych upominków.

Dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę, paniom: Agnieszce Malinowskiej, Joannie Sobik, Małgorzacie Dudek, Oldze Gryń oraz panu Wojtkowi Wieczorkowi.