Jasełka i szkolna Wigilia

22/12/2009

Cały grudzień trwały intensywne przygotowania i próby, aż w końcu nadszedł wielki czas premiery. 22 grudnia odbyła się premiera jasełek wykonane przez uczniów naszej szkoły.

Jasełka inne niż zwykle wzbudziły podziw dla autorów scenariusza, muzyków oraz samych aktorów. Tegoroczne jasełka ukazały w symboliczny sposób historię zbawienia: od Adama i Ewy w raju po Betlejem i narodzenie Jezusa Chrystusa. Na szczególne uznanie zasługuje taniec Adama i Ewy w raju oraz walki dobra ze zła, a także solowe występy wokalne Kamila Jakubowskiego.

Całość przedstawienia wypełniały efekty specjalne: zaciemniona sala, dymy, kolorowe światła reflektorów. Tego wszystkiego nie da się opisać, to trzeba by było po prostu zobaczyć - na razie na zdjęciach, w najbliższym jednak czasie będzie można obejrzeć przygotowany film z tegorocznych jasełek.

Po jasełkach odbyło się wspólne kolędowanie oraz spotkanie opłatkowe w klasach.

Obsada aktorów:

Mateusz Siwiec, Klaudia Bałuc, Dawid Nikel, Sandra Nowak, Andrzej Motyka, Marek Cisoń, Arkadiusz Anklewicz, Piotr Bernacki, Karol Szulik, Dorota Pastuszka, Monika Faber, Alan Lewandowski, Magdalena Kołodziej, Michał Huba, Natalia Swoboda, Sylwia Sorbian, Anna Wiśniewska, Katarzyna Oleś, Kesja Maciejończyk, Marek Kocjan, Piotr Dziedzic, Olga Mazur, Martyna Leśnikowska, Rachela Filusz, Kamil Jakubowski, Kamil Kurzawa, Paulina Jakubczyk.

Scenariusz:   Monika Ryszka, Iwona Jonderko;
Przygotowanie muzyczne:    Tadeusz Janowicz, Dariusz Panek;