LIPIEC 2011

18/07/2011

Wakacje to czas zabawy, odpoczynku i wielkich przygód. W naszej szkole dzięki realizacji projektu „Bardziej Aktywni – Bardziej Sprawni”, mogliśmy zorganizować dla 10 naszych podopiecznych zajęcia prowadzone w ramach AKADEMII DOBREGO WYCHOWANIA, które miały na celu w atmosferze zabawy i wielkiej przygody:

•  wdrażać do aktywnego uczestnictwa w społeczeństwie,
  •  rozwijać zdolności do rozpoznawania wartości moralnych,
  •  wyposażać w umiejętności przeciwstawiania się złu, zagrożeniom i patologiom a także wdrażanie do przestrzegania norm społecznych.
  •  uczyć okazywania emocji a także rozwijanie spontanicznej aktywności ruchowej,
  •  stymulować wszechstronny rozwój osobowości.

Zajęcia kształtujące kompetencje społeczne odbywały się codziennie w okresie od  04 lipca do 08 lipca 2011r. w godzinach od. 9.00 do 14.00. Wypełnione były śmiechem, zabawą i wieloma atrakcjami. Uczestnicy codziennie spotykali się w ramach zajęć dogoterapii  z dwoma sympatycznymi pieskami, byliśmy na bardzo ciekawej wycieczce w „Zaczarowanej Chacie”, odwiedziliśmy rybnicki rynek i miło spędziliśmy czas w jednej z rybnickich kawiarnii, byliśmy również w kinie na filmie „Auta 2”   W trakcie zajęć plastykoterapii dzieci rozwijały ekspresję plastyczną i uczyły się okazywania emocji. Kiedy zmęczeni i pełni wrażeń uczestnicy kończyli zajęcia czekał na nich ciepły posiłek oraz zajęcia muzykoterapii.