CZERWIEC 2011

01/07/2011
  • Dnia 03 czerwca odbył się coroczny Festyn Integracyjny naszej szkoły, na którym mogliśmy promować nasz projekt poprzez prezentację wytworów prac naszych uczniów, jak również umiejętności, które zdobyli w trakcie trwania zajęć projektowych. Co prawda festyn podsumowujący i promujący projekt odbędzie się dopiero za rok, ale i ta okazja była dobrym momentem aby jego uczestnicy mogli  poczuć smak  sukcesu.

• Nasi uczniowie otrzymali kolejne pomoce z zakresu komunikacji alternatywnej.
  • Jazda na rowerze to bardzo trudna umiejętność dla osób z niepełnosprawnością, ale dla chcącego nic trudnego. Uczestnicy Kółka sportowego opanowali tą umiejętność i wybrali się 20 czerwca na kolejną wycieczkę rowerową tym razem ścieżkami rowerowymi Rybnika.

• Mija kolejny rok szkolny a wraz z nim musimy, niestety pożegnać tegorocznych absolwentów, dlatego został zorganizowany komers na którym uczniowie Gimnazjum żegnali swoich starszych kolegów i koleżanki. Zabawa była wspaniała a uczestnicy Kółka gospodarstwa domowego przygotowali na tą okazję poczęstunek.

• Czerwiec to w szkole czas podsumowań wyciąganie wniosków na przyszłość. Dlatego została przeprowadzona ankieta z rodzicami uczniów uczestniczących w projekcie oraz nauczycielami prowadzącymi zajęcia projektowe. Mamy nadzieje, że wyciągnięte wnioski pozwolą nam jak najlepiej realizować założenia projektu. Wyniki ankiety zostaną opublikowane na stronie internetowej.

• Specyfika pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie niesie ze sobą potrzebę kreatywnego rozwiązywania problemów codzienności. Nasi wychowankowie uwielbiają ekspresję muzyczną, jednakże z uwagi na ograniczenia jakie niesie ze sobą niepełnosprawność często sami nie potrafią przenieść zdobytych umiejętności w szkole poza jej mury. Dlatego postanowiliśmy stworzyć na zajęciach Kółka teatralno – muzycznego płytę, na której znajdą się ulubione piosenki. Pierwsze kroki zostały już poczynione, zebrany materiał zostanie w trakcie wakacji opracowany i zapisany na płycie, następnie rozprowadzony wśród uczniów.

• 22.06.2011 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011. Trzeba przyznać, że był to bardzo pracowity rok zarówno dla nauczycieli jak i dla uczniów. Wiele się wydarzyło i mimo zmęczenia, które być może niektórzy z nas odczuwają wszyscy mamy poczucie dobrze wykonanej pracy. Uczestnicy projektu do ostatniego dnia zajęć aktywnie uczestniczyli w tworzeniu szkolnej rzeczywistości i na uroczystości zakończenia roku szkolnego Kółko plastyczne przygotowało wystawę prac plastycznych, która zrobiła na wszystkich duże wrażenie.

• W czerwcu przeprowadzono kolejne obserwacje zajęć, z których dokumentacji wynika prawidłowość ich przeprowadzenia.

Podsumowując miniony kwartał przeprowadzono 573 godzin zajęć specjalistycznych, 293 godziny zajęć rozwijających zainteresowania, 32 godziny kształtujących kompetencje społeczne. Z końcem czerwca zakończył pracę w zespole zarządzającym p. Arkadiusz Marcol.