MARZEC 2011

31/03/2011
  • W minionym miesiącu dzięki udziałowi w projekcie Bardziej Aktywni – Bardziej Sprawni nasza placówka została wyposażona w dodatkowy sprzęt do prowadzenia zajęć rehabilitacji ruchowej i integracji sensorycznej.  Dzięki temu sprzętowi większa liczba uczniów będzie mogła zostać objęta zajęciami a trudne ćwiczenia rehabilitacyjne i korekcyjne będą bardziej atrakcyjne a tym samym uczniowie i uczennice będą z większym zaangażowaniem je wykonywać co przyczyni się do ich rozwoju psychoruchowego.

• Logopedia jest jedna z form terapii, która szczególnie potrzebna jest naszym podopiecznym, dzięki wsparciu uzyskanemu w ramach EFS zakupiliśmy programy logopedyczne, które będą wspomagać pracę naszych terapeutów.

• Zakupiony zostały również pomoce z zakresu komunikacji alternatywnej, to znacznie ułatwi naszym podopiecznym naukę komunikacji z otaczającym światem a tym samym przybliży ich do pełniejszego funkcjonowania w społeczeństwie.

• Wyposażaliśmy również pracownię komputerową w zestaw nowych programów edukacyjnych. Dzięki różnym stopniom trudności nowozakupionych programów oferta zajęć informatycznych będzie atrakcyjna dla uczniów o różnych poziomie funkcjonowania.

• W naszej szkole jak co roku odbył się Kiermasz Wielkanocny na który uczniowie naszej szkoły przygotowali swoje prace. Na Kiermaszowym stole  królowały kurki, baranki, pisanki a wśród nich wielkanocne jajeczka uczestników Kółka plastycznego i wiszące kurki uczniów Kółka gospodarstwa domowego.

• Aby zapewnić naszym uczniom jak najpełniejsze funkcjonowanie w życiu społecznym i kulturalnym nasz projekt przewiduje kilka bliskich spotkań z kultura . W dniu 31 marca uczestnicy Kółka teatralno – muzycznego wybrali się do kina. Wszystkim bardzo podobała się ta forma spędzenia czasu wolnego.

• Nasz projekt coraz bardziej rozwija swoje skrzydła, chcemy aby jak najwięcej osób dowiedziało się o naszych działaniach mamy nadzieję, że przyczynią się do tego materiały nasze materiały promocyjne.

Podsumowując miniony kwartał odbyło się 447 godz. zajęć specjalistycznych, 204 godziny zajęć rozwijających zainteresowania, 31godzin kształtujących kompetencje społeczne.  Z końcem marca swoja pracę w zespole zarządzającym projektem zakończyła Pani Lucyna Łazarska.