STYCZEŃ 2011

31/01/2011
  • 03 stycznia 2011r. w naszej szkole rozpoczęła się realizacja projektu Bardziej Aktywni – Bardziej Sprawni. Wyłoniono osoby zarządzające projektem: kierownik projektu – Martyna Płonowska – Troszka, z- ca kierownika Lucyna Łazarska, nadzór nad całością projektu - Dyrektor Lucyna Ibrom.

• Styczeń upłynął nam pod znakiem konstruowania wymaganych dokumentów, doprecyzowywania harmonogramu zajęć tak aby współgrał on nie tylko z organizacją pracy placówki, ale przede wszystkim aby beneficjenci naszych działań  mogli w sposób jak najkorzystniejszy w nich uczestniczyć.

• Rekrutacja do projektu odbyła się bardzo szybko, co pozwala nam twierdzić iż założone zajęcia będą cieszyć się dużym zainteresowaniem. W wyniku rozpoznania zapotrzebowania beneficjentów na poszczególne zajęcia specjalistyczne Zespół składający się ze specjalistów w poszczególnych dziedzinach zaprojektował ścieżkę wsparcia dla poszczególnych osób.

• Dla zapewnienia jak najefektywniejszej realizacji projektu zatrudniliśmy trzy firmy, które będą współpracowały z naszą placówką. Firmy te zostały wyłonione z zachowaniem procedur obowiązujących jednostki podlegające Prawu Zamówień Publicznych. Firmy te zostały zatrudnione do prowadzenia części zajęć rehabilitacji ruchowej, dogoterapii oraz rozwozu uczniów po zajęciach projektowych. Z uwagi na złożoność procedur przetargowych firma rozwożąca uczniów po zajęcia rozpoczęła działania dopiero od 31 stycznia 2011.

• Z wielką radości i dużym zaangażowaniem 03.01.2011r. ruszyły pierwsze zajęcia projektowe. W trosce o jak najwyższy poziom zajęć są one na bieżąco monitorowane odbyły się również dwie obserwacje zajęć z których sporządzono stosowna dokumentację z której nie wynikają żadne zastrzeżenia do prowadzonych zajęć.

• Szczególna uwagę i zainteresowanie uczniów jak i postronnych obserwatorów wzbudziły zajęcia Kółka sportowego w trakcie których uczestnicy przemierzali śnieżne zaspy na rakietach śnieżnych. Jednak to nie jedyne atrakcje jakie mieli nasi sportowcy część zajęć odbyła się na torze bowlingowym.

• Została stworzona strona internetowa, na której ukazywać będą się:

-  aktualności związane z życiem projektu,

- znajdą się informacje dotyczące projektu,

- zapytania ofertowe.

• W szkole została zawieszona tablica informacyjna gdzie rodzice oraz osoby odwiedzające naszą szkołę będą mogli zapoznać się z  działaniami podejmowanymi w ramach projektu.

W okresie od 17 – 30 stycznia z uwagi na ferie zimowe nie odbywały się zajęcia projektowe.