STUDENCI NA ZAJĘCIACH METODĄ RUCHU ROZWIJAJĄCEGO WERONIKI SHERBORNE

18/01/2012, Tekst Lucyna Łazarska, zdj. Sabina Dudek

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, wbrew swojej nazwie, nie jest metodą koncentrującą się na  usprawnianiu ruchowym uczestników zajęć, ale na rozwoju sfery emocjonalno - społecznej, dlatego zaprosiliśmy do udział w zajęciach osoby dorosłe w tym przypadku studentów. Dzięki temu wpłyniemy na kształtowanie sie poczucia bezpieczestwa, łatwiejsze nawiązanie kontaktu z dorosłą osobą, która akcentuje zachowania pozytywne oraz czuwa nad poprawnością doświadczeń. Mamy nadzieję, że włączenie w zajęcia studentów przyniesie również korzyść w postaci kształtowania otwartych postaw wobec osob niepełnosprawnych oraz nabycia umiejętności kreowania takiej rzczywistości osób niepenosprawnych w której mogłaby ona poczuć sprawczość i przyjemność działania. W cotygodniowych zajęciach będą brali udział studenci Zespołu Medycznych Szkół Policealnych Województwa Śląskego w Rybniku w ramach swoich praktyk zawodowych.