Nasi uczniowie z wizytą w czeskim Trzcińcu

17/04/2012, Tekst i zdj. Monika Ryszka

W dniu 27.03.2012 grupa uczniów w składzie: Klaudia Bałuc, Anna Brunowska,Bartosz Gierłowski, Andrzej Motyka, Sandra Nowak, Dorota Pastuszka, Róża Plączkowska, Mateusz Siwiec, Natalia Swoboda, Dominik Zimoch pod opieką pani Urszuli Łyczko, Ewy Dudczak, Moniki Ryszki, Bożeny Bęczek i Tadeusza Janowicza oraz pani wicedyrektor Danuty Ficner  odwiedziła zaprzyjaźnioną szkołę w czeskim Trzyńcu. Spotkanie miało na celu zaprezentowanie umiejętności artystycznych i kulinarnych uczniów obu szkół.

Po krótkim powitaniu i poczęstunku uczniowie obu szkół zaprezentowali swoje programy artystyczne związane ze swoim regionem a następnie zajęli się przygotowywaniem potraw regionalnych, nakrywaniem do stołu i zdobieniem ciasteczek. Na koniec wszyscy zasiedli do wcześniej nakrytego stołu i wspólnie degustowali przygotowane potrawy regionalne. Były wspomnienia i zdjęcia sprzed lat. Okazuje się, nasza współpraca sięga roku 2002.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Już nie możemy się doczekać kolejnej wizyty naszych czeskich znajomych. Mamy nadzieję, że odwiedzą nas znowu podczas szkolnego festynu.

Ahoj

Monika Ryszka