WYJAZD USPOŁECZNIAJĄCY KISZENIE KAPUSTY OSINY

14/10/2012, Lucyna Łazarska

12 października br. nasi uczniowie i uczennice wzięły udział w wyjeździe uspołeczniającym do Centrum Regionalnego w Żorach – Osiny. To niesamowite miejsce gdzie można przenieść się w dawne czasy i poczuć klimat tamtych dni. Centrum oferuje różnorodne zajęcia, ale my      z uwagi na porę roku wzięliśmy udział w zajęciach obrazujących kiszenie kapusty. W trakcie zajęć uczniowie wzięli udział w krótkiej inscenizacji wiersza Juliana Tuwima „ Rzepka”, wykonali pracę plastyczną  której tematem była główka kapusty. Zostaliśmy też poczęstowani pysznym chlebem ze smalcem i herbatą, ale najważniejszą częścią spotkania było kiszenie kapusty. Wszyscy uczestnicy wyjazdu bardzo zaangażowali się w te zajęcie: kroili kapustę, deptali ją w beczce, sprzątali po ciężkiej pracy. Było naprawdę miło i wesoło.