Festiwal pieśni i przyśpiewek śląskich

10/11/2012, Iwona Jonderko, zdjecia: Monika Ryszka, Iwona Jonderko

 

Kolejny raz członkowie kółka teatralno – muzycznego, działającego w ramach projektu ,,Bardziej aktywni – Bardziej sprawni” wyjechali 5 listopada 2012 roku do Żor, na Festiwal pieśni i przyśpiewek śląskich. Celem festiwalu było między innymi ukazywanie bogactwa i różnorodności przyśpiewek śląskich, odkrywanie wartości tkwiących we wspólnym śpiewaniu. Do występu przygotowali się i zaprezentowali w następującej kolejności utwory:

 

* Klaudia Bałuc - ,,Pięknie was witamy”, ,,Nasza piękna śląska ziemia”

* Bartłomiej Gierłowski - ,,Karlik”, ,,Trojak”

* Sandra Nowak - ,, Dzieweczko ze Śląska”, ,,Miała baba koguta”

Dodatkowo do ,,Trojaka” zatańczył Andrzej Motyka wraz z Klaudią i Sandrą.

Wszystkie występy jury oceniła bardzo wysoko, przyznając I MIEJSCE za propagowanie kultury śląskiej.