Konkurs edukacyjny"Cztery pory roku - Jesień" - edycja dla najmłodszych

24/11/2014, Tekst: Aleksadnra Szymała Anna Szczęsny, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

„Małe czerwone jabłuszko tańczy pod drzewem z gruszką”- tańcem pierwszoklasiści i grupa przedszkolna zaczęła spotkanie z cyku Cztery Pory Roku”Jesień”. Drużyna jabłuszek i gruszek świetnie radziła sobie z konkurencjami, które przygotowała dla nich Pani Jesień. Było wspólne nazywanie i wyklaskiwanie darów jesieni, które po kolei ochotnicy wyczarowywali z wielkiego kosza. Następnie zawodnicy rozpoznawali poszczególne dary po smaku, segregowali oraz przeliczali. Był wybór właściwego stroju na jesienny, deszczowy spacer i utrwalanie kolorów parasolek. Jednak chyba najwięcej radości sprawiła dzieciom zabawa z wiewiórką-skakanie z dziupli do dziupli-sami możemy się przekonać oglądając fotogalerię.