Konkurs Cztery Pory Roku - Jesień

12/11/2015, Tekst: Katarzyna Ganobis, zdjęcia: Tomasz Ganobis

4 listopada odbyła się kolejna edycja konkursu edukacyjnego „Cztery pory roku” adresowanego do uczniów szkoły podstawowej. Zadania grupowe i indywidualne, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy konkursu , miały charakter podsumowania wiedzy zdobytej na zajęciach szkolnych związanej z aktualną porą roku. Umiejętności rozpoznawania, nazywania, przeliczania, segregowania, dobierania w pary uczniowie doskonalili na naturalnych eksponatach przyrodniczych (owoce, warzywa, liście, kasztany, orzechy) oraz na obrazkach. Wykorzystano również prezentacje multimedialne. Najwięcej emocji dostarczyły konkurencje zręcznościowe: sztafeta z warzywami oraz przekładanie na czas orzechów z miski do miski za pomocą drewnianych szczypiec. Na zakończenie uczestnicy kreślili wzory na papierowych parasolach zgodnie z treścią wiersza A. Łady- Grodzickiej "Sześć parasoli”.  Wysiłek, wiedza i umiejętności nagrodzone zostały dyplomami, nagrodami rzeczowymi w postaci artykułów papierniczych dla klasy, oraz bajką. Konkurs przygotowały i prowadziły panie: Katarzyna Ganobis, Małgorzata Dudek i Beata Liszka. Oprawa muzyczna: pan Tadeusz Janowicz. Przygotowanie prezentacji: pan Tomasz Ganobis.