"W Betlejem". Zakonczyliśmy kolejny, tym razem bardzo długi sezon jasełkowy

24/02/2011, Iwona Jonderko, zdjęcia: Joanna Ibrom Miler, Tomasz Ganobis

,,Hej! Pasterze, Chrystus się wam narodził”! Okrzyk ten dobiegał do uszu każdego, kto znalazł się w okolicy sali gimnastycznej, która w grudniu na dobre zamieniła się w miejsce prób szkolnego zespołu ,,Baj”. Zgodnie ze szkolną tradycją świętujemy Boże Narodzenie, przygotowując między innymi szkolne przedstawienie jasełkowe. Jak co roku zaangażowani zostali uczniowie całego zespołu: od przedszkola po gimnazjum, a nawet oddziału rewalidacyjno - wychowawczego. Udział w jasełkach był dla uczniów ogromnym przeżyciem, co można było odczuć podczas prób, a chętnych było więcej niż ról.

Akcja rozpoczynała się sielskim obrazkiem górskiej hali, by zakończyć się w finałowej scenie przy żłóbku, gdzie zgodnie Pasterze, Aniołowie, Trzej Królowie oraz ,,nietuzinkowe” owieczki, oddawali radośnie cześć Bożemu Dzieciątku.

Wszyscy swoje role odegrali w sposób profesjonalny, jak prawdziwi aktorzy, dostarczając wiele wzruszeń szerokiej widowni. Premiera miała miejsce podczas szkolnej wigilii. Następnie zespół zaprezentował jasełka w:

- XI Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowych ,,A słowo stało się ciałem” w Domu Kultury Chwałowice,

- XIV Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowych ,,Radlińskie Betlejki” w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie,

- VI Wojewódzkim Integracyjnym Przeglądzie Widowisk Jasełkowych w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku.

Nasz trud został doceniony, gdyż w każdym przeglądzie zostaliśmy nagrodzeni: w Radlinie

I MIEJSCE, w Chwałowicach i Rybniku II MIEJSCE.

Zespół wystąpił także w szkole z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz na koncercie laureatów w Radlinie. Serdecznie dziękujemy RODZICOM , którzy zmobilizowali się, mimo ferii i niedzielnego popołudnia, do przyjazdu wraz z dziećmi, a nawet całymi rodzinami na koncert laureatów do Radlina.

W przedstawieniu udział wzięli:

Alan Lewandowski

Anna Wiśniewska