Wiosenny konkurs edukacyjny dla uczniów SP

20/04/2016, Tekst: Aleksandra Szymała, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

"Idzie wiosna, będzie fajnie… " - taką piosenką uczniowie szkoły podstawowej, w piątek 15 kwietnia 2016r., rozpoczęli kolejny konkurs edukacyjny, z cyklu „Cztery pory roku”.

Organizatorzy zaprosili uczestników na prezentacje multimedialną o wiosennych zabawach sportowych, pracach w ogródku, owadach. Były one wprowadzeniem w różnorodne konkurencje grupowe, a także indywidualne. Uczniowie wykazali się umiejętnościami: liczenia, dopasowywania obrazka do konkretu (kwiaty, narzędzia ogrodowe), dobierania obrazka do filmu, łączenia obrazków w pary, układania 6-cio elementowych puzzli, dobierania takich samych liter. Najwięcej emocji dostarczyła jednak sztafeta oraz kwiaty z klamerkowych płatków.
   W nagrodę za wykonane zadania konkursowe uczniowie  otrzymali pamiątkowe dyplomy, wiosenne lizaki  oraz uczestniczyli w projekcji bajki.
  Konkurs przygotowały i prowadziły panie: Katarzyna Ganobis, Aleksandra Szymała, Beata Liszka, Małgorzata Dudek. Prezentacje mutimedialne wykorzystywane w czasie konkursu przygotował Tomasz Ganobis. O oprawę muzyczną zadbał Dariusz Panek. Dziękujemy wychowawcom za wspaniałe przygotowanie uczniów.