Wiosenny konkurs edukacyjny dla najmłodszych

30/04/2016, Tekst: Aleksandra Szymała, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

Słoneczko coraz mocniej przygrzewa, w ogródkach kwitną kwiaty, latają motyle – to znak, że jest wiosna. A co najmłodsi wiedzą o wiośnie?

Tego mogliśmy się dowiedzieć na kolejnym konkursie edukacyjnym z cyklu: „Cztery pory roku”, który odbył się  w czwartek 28 kwietnia. Uczestnicy konkursu z Panią Wiosną przenieśli się do ogrodu, tam po zaśpiewaniu piosenki o „Ogródeczku” prawidłowo wybrali sprzęty, które przydały im się do wiosennych prac- dzieci sadziły ziarenka fasoli, podlewały, rozpoznawały po dotyku wiosenne przysmaki, ćwiczyły paluszki ozdabiając klamerkami wiosenne kwiatki. Konkurencje przeplatane były zabawami ruchowymi z wykorzystaniem sprzętów do uprawiania wiosennych sportów. Wiele radości sprawiła dzieciom jazda na hulajnodze i deskorolce. Zapraszamy do fotorelacji.