Konkurencje MATP w wodzie po raz I

30/09/2016, Tekst: Magdalena Kasprzak, zdjęcia: Promyk, hHalembianka

Julia Zakrzewska,  Weronika Szefer, Aleksandra Szałyńska, Jakub Szczepankowki oraz Michał Pietrzak po raz pierwszy mieli okazję zaprezentować się w konkurencjach wodnych Programu MATP Olimpiad Specjalnych. Wszystko za sprawą organizowanego, po raz I, Śląskiego Dnia Treningowego Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych w Rudzie Śląskiej. Zawody, organizowane dnia 28.09.2016r. przez Klub Olimpiad Specjalnych HALEMBIANKA Ruda Śląska, odbywały się równolegle z XVI Śląskim Turniejem Halowej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych.

Nasi sportowcy, wspierani w trakcie swoich konkurencji wodnych przez trenera Klubu Olimpiad Specjalnych panią Sylwię Olesińską - Myśliwiec, zaprezentowali swoje umiejętności, wśród nich:

- pokonanie w wodzie dystansu 5m. - przejście po dnie basenu z asekuracją opiekuna lub/i ze sprzętem pneumatycznym,

- zanurzenie głowy pod powierzchnię wody,

- położenie się na plecach z pozycji stojącej, przyjęcie pozycji leżenia tyłem,

- konkurencja dowolna.

Warto dodać, że większość naszych uczniów sprawie wiele frajdy, ma także sporo walorów rehabilitacyjnych poprzez oddziaływanie na układ nerwowy, kostno-mięśniowy, krążeniowo - oddechowy, trawienny czy wydalniczy. Warto zetem poświęcać czas i energię na udział w zajęciach na basenie!!!

Naszym uczniom i ich trenerom gratulujemy

i życzymy jak najwięcej okazji do udziału w zajęciach ruchowych w wodzie:)