Błogosławiony Jan Paweł II - galeria prac plastycznych

28/04/2011, Tomasz Ganobis

Dnia 1 maja 2011 roku Sługa Boży Jan Paweł II zostanie ogłoszonym Błogosławionym Kościoła Katolickiego. Z tej okazji można zauważyć w całej Polsce w różnych miejscach (nie tylko w kościołach) różnego rodzaju akcje, spotkania itp., które są wyrazem podziękowania dla Papieża Polaka. Są trzy grupy ludzi, które Jan Paweł II szczególnie cenił, i które były jemu szczególnie bliskie podczas całego pontyfikatu, są to: ludzie chorzy, dzieci i młodzież.

Uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami, także chcą wyrazić swoje podziękowanie. Zorganizowano galerię prac plastycznych pt.: „Po śladach Jana Pawła II do nieba”. W większości są to prace zbiorowe wykonane przez zespoły klasowe, a także indywidualne prace. Kilka z przedstawionych prac wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie plastycznym pt.: „Błogosławiony Jan Paweł II” zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych im. Zofii Książek-Bregułowej w Dąbrowie Górniczej (czekamy na wyniki).

Zapraszamy do obejrzenia „arcydzieł”, które można zobaczyć w szkole lub poniżej w specjalnie przygotowanej galerii.