„…Wiosna, ach to ty?”

19/05/2011, Katarzyna Ganobis, zdjęcia: Lucyna Łazarska i Martyna Płonowska-Troszka

W środę 18 maja uczniowie szkoły podstawowej oraz goście ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rybniku oraz z Zespołu Szkół Specjalnych  w Czerwionce Leszczyny zostali zaproszeni na wiosenny spacer.

Wprawdzie nie w rzeczywistości, ale wirtualnie, odwiedzili wiosenny park, ogródek, sad i łąkę. W każdym z tych miejsc czekały na nich ciekawe konkurencje i zadania.

Było układanie wiosennych puzzli, wiosenna historyjka, rozpoznawane kwiatów i narzędzi  ogrodniczych, dobieranie w pary obrazków ptaków, rozpoznawanie ukrytych zwierząt  łąkowych, liczenie kwiatów na drzewach owocowych itp.

Aby miło się spacerowało uczniowie z klasy I a gimnazjum zaśpiewali wiosenne piosenki. Wszyscy uczestnicy jak zwykle wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami.

Największą ilość punktów i I miejsce zdobyła reprezentacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Rybnika. Gratulujemy! Były też oczywiście nagrody: soki, bańki mydlane (dla każdego uczestnika) oraz układanki dydaktyczne dla drużyn. A na koniec pamiątkowe zdjęcie.