XI Integracyjny Festiwal Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Kurtyna w górę”

06/06/2018, Iwona Jonderko, zdjęcia Małgorzata Dudek

4 czerwca 2018 roku, Zespół BAJ wystąpił z ,,Deszczowym porankiem”, na deskach Teatru Nowego w Zabrzu, podczas XI Integracyjnego Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Kurtyna          w górę”. Organizatorami tego wydarzenia są: Szkoła Podstawowa nr 38 Specjalna w Zabrzu oraz istniejące przy placówce - Stowarzyszenie ,,Pomocna Dłoń Dzieci, Młodzieży i Ich Bliskich”. Festiwal daje możliwość prezentacji twórczości niepełnosprawnych artystów, integracji oraz wymiany doświadczeń.

Jury w składzie: P. Urszula Potyka, P. Krzysztof  Bulik, P. Alicja Kozub, P. Mateusz Greń i P. Katarzyna Kamińska przyznało Zespołowi BAJ GRAND PRIX za spektakl ,,Deszczowy poranek”.

Ponadto wyróżnienie  indywidualne za grę aktorską otrzymała Simona.

Na Facebooku organizatora można głosować – do 10 czerwca 2018 r. do godz. 18.00 -  na najlepszy występ. Zespół, który zbierze najwięcej znaczników ,,Lubię to”, otrzyma nagrodę publiczności podczas uroczystej gali w październiku.