Medaliści IV edycji Spotkania ze sportem

07/10/2019, Tekst: Monika Ryszka, zdjęcia Adam Rek

Dnia 7 października 2019 r.  reprezentacja uczniów naszej szkoły w składzie: Nikola Koźlik, Paulina Jakubczyk, Patrycja i Klaudia Rek, Kacper Nidecki, Jakub Kochanowski, Piotr Dziedzic, Marek Kocjan, Kamil Kurzawa, Błażej Miera, Tomasz Kwoka i Piotr Grygoruk pod opieką: Adama Reka, Magdaleny Kraski, Anny Rak- Lignarskiej i Moniki Ryszki po raz kolejny wzięła udział w "Spotkaniu ze sportem" na Stadionie Śląskim w Chorzowie połączonym z udziałem w akcji "Biegi Śląskie 1919- 2019" upamiętniającej  100 rocznicę  I Powstania Śląskiego.

Po uroczystym rozpoczęciu zawodnicy uczestniczyli w treningu ogólnorozwojowym z Anitą Włodarczyk - wybitną polską lekkoatletką, dwukrotną złotą medalistką Igrzysk Olimpijskich, czterokrotną mistrzynią świata w rzucie młotem oraz jej trenerem Krzysztofem Kaliszewskim.
    Potem zawodnicy musieli pokonać 15 konkurencji, a następnie wraz z innymi uczestnikami "Biegu Śląskiego 1919-2019" udali się na bieżnię Stadionu Śląskiego gdzie odbył się bieg na dystansie 1919 m.
    Na koniec wszyscy uczestnicy "VI Spotkania ze sportem" zostali udekorowani złotymi medalami oraz pamiątkowymi nagrodami.
Organizatorem imprezy była SPS nr 60 w Katowicach oraz Stadion Śląski. Dziękujemy!!!

Gratulujemy naszym sportowcom!!!

Obraz może zawierać: 13 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją