Medaliści Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych

09/03/2020, Tekst, zdjęcia: Magdalena Kasprzak, OSŚ

    1 ZŁOTY, 2 SREBRNE i 1 BRĄZOWY - oto medalowy bilans startu naszych uczniów Marka Kocjana oraz Dawida Lewkowicza w Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2020!!!

    W dniach 4-7 marca 2020 r. w Zakopanem toczyła się pierwsza z dwóch odsłon igrzysk, w której zawodnicy Olimpiad Specjalnych z całej Polski rywalizowali w 3 dyscyplinach: narciarstwo alpejskie, narciarstwo biegowe oraz bieg na rakietach śnieżnych. To własnie w biegu na rakietach śnieżnych wystartowali nasi uczniowie. Marek Kocjan wywalczył ZŁOTY MEDAL na dystansie 50 m oraz MEDAL SREBRNY na 100 m. Dawid Lewkowicz natomiast, zdobył MEDAL SREBRNY w biegu na 400 m i MEDAL BRĄZOWY na 200 m . Obaj zawodnicy na co dzień trenują w działającym przy szkole Klubie Olimpiad S2ecjalnych PROMYK Rybnik, natomiast na wspomnianych zawodach reprezentowali Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska - Śląskie. Kwalifikacje do igrzysk zdobyli dzięki treningom, świetnym startom w zawodach regionalnych, no i szczęśliwemu dla nich losowaniu, zgodnie z przepisami Olimpiad Specjalnych:)

    OGROMNE GRATULACJE ZA TAK ŚWIETNE WYNIKI, W TAK OGROMNYCH ZAWODACH JAKIE SĄ IGRZYSKA (odbywają się, zgodnie z przepisami MKOI co 4 lata...)!!!

    BRAWA TAKŻE DLA WSZYSTKICH TRENERÓW NASZYCH ZAWODNIKÓW - pani Anetty, Ewy, Sylwii i Magdy oraz trenerów podczas igrzysk pani Eli i pana Krzysztofa !!! To także ich sukces!!!

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ z zawodów na profilu Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska - Śląskie. TUTAJ.