Studenci w RW

20/02/2012, Sylwia Strokosz

W naszej szkole od lat odbywają się praktyki słuchaczy z  Zespołu Medycznych Szkół Policealnych Województwa Śląskiego w Rybniku, którzy w ramach swoich zajęć pod okiem opiekuna stażu zajmują się rehabilitacją naszych dzieci zwłaszcza z Oddziałów Rewalidacyjno – Wychowawczych.

Słuchacze poznają również specyfikę naszej placówki, a w szczególności poznają nasze dzieci ich niepełnosprawności, dzięki czemu mają lepszy kontakt z nimi podczas swoich zajęć.

Bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach grup RW dzięki czemu istnieje możliwość pracy „jeden, na jeden” (czyli jedna osoba dorosła pracuje tylko z jednym dzieckiem).

W czwartek 26 stycznia 2012 r.słuchacze aktywnie uczestniczyli podczas zajęć grupy I i II Rewalidacyjno - Wychowawczej. W ramach zajęć dzieci usprawniały zmysł dotyku poprzez malowanie palcami wcześniej przygotowanych serc ze styropianu.

Widać, że dzieciom sprawiało to wiele radości i doznań, choć myślę, że radość była obopólna. Pomalowane serca czerwoną farbą będą służyły jako wystrój w sali, na zbliżające się już w krótce Walentynki.