Zdobienie techniką decoupage

24/05/2010, Sylwia Strokosz

Warsztat o tej tematyce odbył się w ramach Wewnątrzszkolnego Doskonalenia Nauczycieli 24.05.2010 r.

Z możliwości podniesienia swoich umiejętności skorzystali nauczyciele naszej szkoły. Technika decoupage to ozdabiania przedmiotów polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każda powierzchnia: drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika (technika serwetkowa).

Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany.

Atmosfera w trakcie trwania szkolenia była ciepła i szalenie sympatyczna. Nauczyciele bardzo chętnie chłonęli wiedzę, pomagali sobie wzajemnie, a efekty końcowe ich pracy wszystkim sprawiły wiele satysfakcji z dobrze wykonanej pracy. Wykonane prace zostaną sprzedane wśród rodziców naszych podopiecznych, podopiecznych uzyskane pieniądze przekazane na cele szkolne.