XIX Śląski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych Tychy 2016

12/06/2016, Tekst, zdjęcia: Sabina Krawczyk

W dniu 07.06 2016r. w Tychach w Ośrodku Paprocany odbył się kolejny, już XIX Śląski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych.  W zawodach tych wzięło udział  kilkanaście Klubów Olimpiad Specjalnych Oddziału Regionalnego Śląskie.

Zawodnicy rywalizowali na dystansach 2400m, 1600m, 800m i 600m. Po przyjeździe i rejestracji ekip rozpoczęły się preeliminacje mające na celu stworzenie grup sprawnościowych w myśl zasad Olimpiad Specjalnych. Ceremonia otwarcia XIX Śląskiego Mityngu Olimpiad Specjalnych w Biegach Przełajowych rozpoczęła się o godzinie 13.00 i wtedy tez rozpoczęły się główne zawody.

Promyk Rybnik  reprezentowało 6 zawodników – Daria Roman, Dawid Pielorz, Grzegorz Mól, Kornel Kuczera, Andrzej Motyka oraz Kacper Nidecki.

W biegu 3 na 800m rywalizowali Dawid Pielorz ( Promyk), Andrzej Motyka ( Promyk) i Krystian Popiela z K.O.S. Animusz Racibórz. Dawid Pielorz zajął I miejsce, drugi na metę dobiegł Krystian Popiela, III miejsce dla Andrzeja Motyki. Bardzo wyrównany bieg. Czas zwycięzcy to 02:11.
    W biegu 5 na 800m rywalizowało 5 zawodników. Kornel Kuczera z Promyka zajął II miejsce z czasem 02:50 za zawodnikiem KOS Huragan Racibórz Tomaszem Kala. III miejsce zajął Roman Prokop z Halembianki Ruda Sląska, IV przybiegł Bobla Daniel z KOS Motyl Tychy, a ostatnie V miejsce zajął Kawa Piotr  z KOS Motyl Tychy.
    W biegu 9 rywalizowały na dystansie 600m dziewczyny. Daria Roman jedyna zawodniczka dzisiejszych zawodów z KOS Promyk Rybnik zajęła II miejsce przebiegając swój dystans w czasie 02:54. Pierwsza na mecie była jednak Jesika Głodny  z KOS Gumisie Zabrze, zaś III miejsce zajęła jej koleżanka z klubu Maria Kotowicz.
    W 13 biegu na dystansie 600m Grzegorz Mól zajął III miejsce dobiegając do mety w 03:34. Złoto należało jednak do Sylwestra Rak z KOS Halembinaka Ruda Śląska. Srebro wywalczył Stanisław Żupa z KOS Pryzmat Tychy.
   15 bieg to dystans 600m mężczyzn. Kacper Nidecki z Promyka przebiegł swój dystans w czasie 02,48. Łukasz Dembicki dobiegł na metę w czasie 03:00. Chłopcy biegli bardzo szybko i ambitnie. Poprawili swój czas z preeliminacji o powyżej 15%. Pierwsze miejsce zajął Henryk Nowakowski z KOS Sokoły Miedary. Srebro wywalczył Jakub Śpiewak z KOS Jeżyki Bogumiłek.
  W czasie zawodów można było zobaczyć z bliska samochód straży pożarnej z całym wyposażeniem oraz porozmawiać ze strażakami.