XV Śląski Spływ Kajakowy Olimpiad Specjalnych Racibórz - Kędzierzyn Koźle 2017

14/09/2017, Tekst, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

Kajakarze Oddziału Śląskiego

+ Kajakarze Oddziału Opolskiego,

do tego super humor i rewelacyjna pogoda

= kolejny niezwykle udany spływ kajakowy!!!

W dniach 9-10 wrzesnia 2017r. na rzece Odrze miał miejsce XV Śląski Spłwy Kajakowy Olimpiad Specjalnych. 19 sportowców Olimpiad Specjalnych wraz z opiekunami pokonało ponad 40 km trasę Racibórz - Dziergowice - Kędzierzyn Koźle.

Tym razem Klub Olimpiad Specjalnych PROMYK Rybnik, organizatora imprezy, reprezentowało 9 kajakarzy, Skład uzupełnili sportowcy KOS INIEMAMOCNI Jastrzębie Zdrój oraz KOS KRZYŚ Kędzierzyn - Koźle, współorganizatora.

Start spływu miał tradycyjnie już miejsce w Raciborzu, półmetek z noclegiem - w zaprzyjaźnionej szkole w Dziergowicach, meta - w Kędzierzynie Koźlu. Cały spływ technicznie obsługiwała firma ANDDARGO, nad bezpieczeństwem zawodników czuwali natomiast raciborski WOPR, OSP z Kędzierzyna oraz Rybnicki Sztab Ratownictwa Medycznego. Nie obyło się bez obsługi naziemnej: pracowników Specjalnego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Rybnika, pana Wiesława Ananiewicza oraz członków Programu Rodzinnego KOS Krzyś Kędzierzyn Koźle.

Finasowowo organizację sływu wsparła firma:

EDF Polska

Wszystkim, z wolontariuszami "kajakarzami" na czele, serdecznie dziekujęmy za wspracie!!!

No i brawa dla naszych dzielnych SPORTOWCÓW!!!!

Zapraszamy do fotogalerii.

Więcej zdjęć można znaleźć tutaj:

FOTOGALERIA cz. I

FOTOGALERIA cz. II