IV Śląski Mityng w Biegu na Rakietach Śnieżnych i XI Śląski Mityng w Narciarstwie Biegowym OS Wisła 2019

06/02/2019, Tekst, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

Dnia 4 lutego 2019 r. sportowcy naszegoklubu mieli okazję rywalizować w regionalnych zawodach w sportach zimowych!!! XI Śląski Mityng w Narciarstwie Biegowym oraz IV Śląski Mityng w Biegu na Rakietach Śnieżnych Olimpiad Specjalnych miały miejsce w Ośrodku JONIDŁO w Wiśle, a organizatorem zawodów był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska - Śląskie we współpracy ze Specjalnym Zespołem Szkolno - Przedszkolnym w Rybniku oraz Ośrodkiem dla Niepełnosprawnych "Najświętsze Serce Jezusa" w Rudzie Śląskiej.

Zawody zostały oficjalnie otwarte przez pana Zbigniewa Wuwer - Prezesa KS Wisła, członka zarządu Polskiego Związku Narciarskiego. Kierownikiem sportowym zawodów była nieoceniona pani Sylwia Olesińska - Myśliwiec, natomiast sędziowskie funkcje podczas startów pełnili sędzia główny pan Jacek Suszka oraz sędzia pan Adam Cieślar. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za fachową pomoc!!!

Nad bezpieczeństwem sportowców czuwał niezawodny Rybicki Sztab Ratownictwa. DZIĘKUJEMY!!!
   Podziękowania kierujemy także przedstawicielom PROGRAMU RODZINNEGO oraz WOLONTARIUSZOM za organizacyjne wsparcie!!!

NASZYM ZAWODNIKOM oraz ich trenerom GRATULUJEMY SERDECZNIE!!!
BYLIŚCIE NIEZWYKLE WYTRWALI i DZIELNI W SWYM WYSIŁKU :)

WYNIKI NASZYCH BIEGACZY (w odpowiednich grupach sprawnościowych):

BIEG NA RAKIETACH ŚNIEŻNYCH
Marek Kocjan - I miejsce bie na 50 m, II miejsce bieg na 100 m
Piotr Dziedzic - I miejsce bieg na 50 m, III miejsce bieg na 100 m
Daniel Chmielewski - II miejsce bieg na 50 m, II miejsce bieg na 100 m
Dominik Kowalik - III miejsce - bieg na 50 m, I miejsce - bieg na 100 m
Dawid Lewkowicz - III miejsce bieg na 50 m, I miejsce bieg na 100 m

NARCIARSTWO BIEGOWE
Alan Lewandowski - III miejsce bieg na 50 m, II miejsce - bieg na 100 m
Sylwia Zientek -  I miejsce - bieg na 500 m, I miejsce - bieg na 100 m
Michał Pierchała  - I miejsce bieg na 500 m, I miejsce bieg na 1000 m
Kornel Kuczera - II miejsce - bieg na 500 m, II miejsce - bieg na 1000 m

OGROMNE BRAWA RAZ JESZCZE!!!