X Lokalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych Rybnik 2019

27/02/2019, Tekst, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

Zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych PROMYK Rybnik  rywalizowali podczas JUBILEUSZOWEGO X Lokalnego Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych Rybnik 2019. Od 10 lat turniej organizują, naprzemiennie, we współpracy z KOS PROMYK, rybnickie Warsztaty Terapii Zajęciowej nr 1 oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej nr 2, czyli rybnickie koło PSONI. Tegoroczna edycja przypadła WTZ1 :)

Na sali sportowej rybnickiego Centrum Rekreacji i Rehabilitacji BUSHIDO, które to od 10 lat gości uczestników turnieju, rywalizowało dziś blisko 30 sportowców. Wśród startujących znaleźli się: uczniowie Specjalnego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rybniku, Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Rybniku oraz uczestnicy WTZ 1 oraz WTZ 2 w Rybniku.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Turniej rozpoczęła część oficjalna z hymnem, flagą i przysięgą Olimpiad Specjalnych. Ceremonię Otwarcia zaszczyciło wielu znamienitych gości, wśród których znalazł się Zastępca Prezydenta Miasta Rybnika pan Piotr Masłowski. To on dokonał oficjalnego otwarcia imprezy. Podczas ceremonii nie zabrakło jubileuszowego tortu, który niespodziewanie wniósł gość specjalny "Marylin Monroe". Atrakcją dla zebranych był pokazowy mecz rozegrany pomiędzy wspomnianym gościem, a panem Piotrem Masłowskim. Na nic jednak zdały się " blond wdzięki", gdyż w rozgrywce tryumfował nasz wiceprezydent:). Jak na jubileusz przystało nie zabrakło serdecznych podziękowań, no i upominków.
    Część główna zawodów to już starty w stworzonych po preeliminacjach grupach startowych. Po szeregu rozegranych, niezwykle zaciętych pojedynkach, w każdej z grup wyłoniono zwycięzców. Jednak, jak to jest w zasadach Olimpiadach Specjalnych, na podium uhonorowani medalem, czy wstążką zostali wszyscy!!!

OGROMNE BRAWA DLA WSZYSTKICH TENISISTÓW ORAZ ICH TRENERÓW!!!

W organizacji zawodów WTZ 1 wspierali wolontariusze z Ochotniczego Hufca Pracy w Rybniku oraz Rybnickiego Centrum Edukacji Zawodowej. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA POMOC!!!

RZECZOWEGO wsparcia udzielił natomiast Urząd Miasta Rybnika.

DZIĘKUJEMY!!!

III miejsce: Aron Baszczok
IV miejsce: Daniel Chmielewski
V miejsce: Dawid Nikiel

JESZCZE RAZ GRATULUJEMY SERDECZNIE !!!