XXXVI Śląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych Ruda Śląska 2019

17/10/2019, Tekst: Anetta Gawrysiak

15 października 2019 r. w Rudzie Śląskiej odbył się XXXVI Śląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych. W składzie 8 osobowej ekipy Promyka znaleźli się: uczniowie SZS-P Piotr Malinowski, który zaskoczył wszystkich rewelacyjnym wynikiem, niestety nie przełożył się on zgodnie z regulaminem na miejsce na podium. Ale udział i satysfakcja z najlepszego wyniku w grupie pozostanie. Marek Kocjan i Jakub Kochanowski uplasowali sie na IV pozycjach, a Piotr Dziedzic zdobył srebrny medal. WTZ 1 w ekipie Promyka reprezentowała Danuta Hanke - V na podium w swojej grupie sprawnościowej. Martyna Piecha zdobyła brązowy medal, Korneliusz Kuczera srebrny, ze  złotym medalem z turnieju wrócił Michał Pierchała.

Trenerki bowlingowców z Promyka:  Iwona Bartoniek, Elwira Skutek i Anetta Gawrysiaksą bardzo dumne ze swoich podopiecznych i ich wyników.