XVIII Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych, Rybnik 2010

07/12/2010, Magdalena Kasprzak, zdjęcia: Grzegorz Kowalczyk

Dnia 26 listopada 2010r.  odbył się XVIII Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych, Rybnik 2010r, nad którym już po raz kolejny  honorowy patronat objął Prezydent Miasta Rybnika Adam Fudali.  Od kilkunastu lat gospodarzem zawodów  jest Sekcja Terenowa „Promyk” wraz ze Specjalnym Zespołem Szkolno –Przedszkolnym w Rybniku oraz   Odziałem Regionalnym Olimpiady Specjalne Polska –Śląskie.  Już po raz drugi do organizacji przyłączył się MOSiR Rybnik udostępniając sportowcom pływalnię krytą w Rybniku –Boguszowicach. W tegorocznych zawodach wzięło udział aż 25 sekcji, w tym zaprzyjaźnione sekcje oddziałów opolskiego i świętokrzyskiego. Dodatkowo mieliśmy zaszczyt gościć zawodników Olimpiad Specjalnych z Portugali, Włoch oraz Rumuni, którzy w tym czasie  odbywali wizytę w SZSP w Rybniku, w ramach projektu Comenius. W sumie w zawodach wystartowało ponad 130 zawodników w 13 konkurencjach, rozegrano 51 biegów. Tradycyjnie najliczniejszą reprezentacje wystawił gospodarz – 30 reprezentantów S.T. „Promyk” zdobyło w sumie 14 medali złotych, 14 srebrnych i 9 brązowych.

Jak co roku w organizację zawodów zaangażowana była pokaźna ilość ludzi :

• większość pracowników SZSP pełniąca różnorakie funkcje ( obsługa sportowej części zawodów, obsługa sekretariatu i biura zawodów, oprawa muzyczna, spikerka, obsługa kawiarenki, prowadzenie konkursu kibica, przygotowanie wystawy itd.),
  • sędzia główny, opieka medyczna, ratownicy WOPR, obsługa komputerowa zawodów,
  • wolontariusze : studenci oraz absolwenci Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz słuchacze Medycznej Szkoły Policealnej Województwa Śląskiego w Rybniku.

Startom wszystkich zawodników towarzyszył nieustanny, głośny doping kibiców – uczniów  szkół z okolic Rybnika oraz Żor.

W tym roku finansowo wsparli imprezę:

Urząd Miasta Rybnika, Elektrownia Rybnik S.A.  Energokrak, Eskade - System, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Świat Wody, Piekarnia Cukiernia Niewelt, Cukiernia Wilibald Dziwoki, ECO-GRYT.

Zawodnikom i trenerom gratulujemy świetnych wyników,

sponsorom dziękujemy za wsparcie finansowe,

kibicom za gorący doping,

a wszystkim zaangażowanym w organizację za pracę!!!

Zapraszamy do obejrzenia relacji z zawodów: