Wycieczka do palmiarni

30/04/2014, Monika Niesłańczyk, zdjęcia: Aleksandra Rojek
30 kwietnia większa część uczniów naszej szkoły odwiedziła Palmiarnię w Gliwicach i przylegający do niej Park Chopina. Głównym celem wycieczki było zaznajomienie dzieci i młodzieży Specjalnego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z florą i fauną znajdująca się w obiekcie Palmiarni; jak również kształtowanie odpowiednich zachowań w miejscach publicznych i środkach transportu.
W czasie zwiedzania uczniowie mieli okazję obejrzeć cztery pawilony tematyczne, w których poza egzotycznymi roślinami znajdują się terraria z gadami, akwaria z żółwiami, egzotyczne papugi i kanarki. Duża ciekawość wzbudziły pawilony akwarystyczne, w których można było zobaczyć ryby zamieszkujące rzeki Amazonii. W przylegającym do obiektu palmiarni parku, dzieci spędziły czas na spacerach i na placu zabaw. Weseli i szczęśliwi wszyscy wróciliśmy do szkoły.