Spotkanie z Panią Wiosną w oddziałach rewalidacyjno – wychowawczych

15/05/2014, I. Świerczyna i A. Kuźmińska, Zdjęcia Z. Zatoń

Dnia 14.05.2014 odbyły się zajęcia otwarte o tematyce wiosennej, na których obecni byli wicedyrektor Danuta Ficner, nauczyciele oraz opiekunka świetlicy „Oligos” Ksenia Wiercioch. Dominował kolor zielony.

Celem lekcji było: integrowanie grup r-w, rozwijanie wrażliwości dotykowej, smakowej, wzrokowej, węchowej i słuchowej w oparciu o przedmioty i eksponaty naturalne oraz usprawnianie motoryki małej. Uczniowie doznawali smak i zapach cytryny, konwalii, bzu, stokrotek oraz bawili się zieloną chustą i dmuchali świeczkę.

Niespodzianką dla wszystkich była wizyta Pani Wiosny z koszykiem pełnym kwiatów. Na zajęciach nie zabrakło także piosenek takich jak: „Wiosna w błękitnej sukience”, „Wiosenne porządki”, „Kle kle boćku”, „Żabka”, „Ogrodniczka”. Dzieci miały okazję przywitać się z bocianem i żabą oraz posłuchać ich odgłosów. Na zakończenie zajęć podopieczni oddziałów r-w mieszali ziemię oraz z pomocą nauczycieli i opiekunek posadzili i podlali kwiatki.

Zajęcia przeprowadziły I. Świerczyna, A. Kużmińska