Dzień Rodzica

30/05/2014, Tekst: Maria Zientarska, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

W dniu 26 maja odbyła się szkolna uroczystość Dzień Rodzica. W tym dniu szczególnie serdecznie witaliśmy wszystkie Mamy, które obchodziły swoje święto oraz przybyłych ojców.
     Uczniowie, z pomocą nauczycieli, przygotowali specjalny program artystyczny dla swoich rodziców.  W pierwszym punkcie programu przypomnieli rodzicom jak to było na początku, jak się poznali, przedstawiając scenki z poznania tzw. „ podrywu”. Rodzice gromkimi brawami podziękowali za chwile wspomnień. Następnie zaprezentowały miłym gościom dwie piosenki o wiośnie. Występ był uroczy i bardzo kolorowy. Uczniowie klas III a i c w ciekawy i oryginalny sposób złożyli życzenia wykonując piosenkę pt.” Liczba 7”, a Olga Mazur i Marek Kocjan wyrecytowali wierszyki dla mam. Dzieci na koniec występu poderwali wszystkich rodziców do wspólnej zabawy przy dźwiękach utworu „Kaczuszki”.
   Wszyscy jesteśmy wdzięczni za to, że rodzice dali nam największy skarb – życie, dlatego dziękując im za to wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „100 lat". Na zakończenie rodzice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek do klas, gdzie otrzymali od swojego dziecka własnoręcznie wykonany upominek.

Imprezę przygotowały panie: M. Zientarska, Danuta Borysewicz, Gabriela Szojer, Zuzanna Zatoń