Aktywne wakacje naszych uczniów

03/09/2014, Tekst: M. Kasprzak, E. Jagieło, zdjęcia: M. Kasprzak

Początek roku szkolnego to okazja, by podzielić się z Państwem z tym, co miało miejsce podczas wakacyjnej przerwy.

Nasi uczniowie spedzili swój wolny czas w różnoraki sposób od wycieczek, wizyt na basenie, wypadów w góry,  po wczasy czy kolonie.

Kilkoro naszych uczniów uczestniczyło w turnusie rehabilitacyjnym zorganizowanym przez stowarzyszenie „RAZEM”. Turnus odbył się w uroczym miejscu na Kaszubach w Stawiskach. Uczniowie w otoczeniu piękna przyrody spędzili dwa tygodnie zwariowanych wakacji wypełnionych mnóstwem atrakcji i różnych form wspomagających ich rozwój. Wsparciem dla naszych uczniów byli wolontariusze, w których wcieliły się między innymi nasi nauczyciele i opiekunki. Za wspólnie spędzony czas, poświęcenie i uśmiech na twarzach naszych milusińskich bardzo dziękujemy my, czyli kadra Ewelina Jagieło i Ewa Dudczak.

Obszerna relacja z turnusu znajduje się tutaj, natomiast fotogaleria tutaj. Polecamy!!!

Równie aktywnie, bo podczas Letniego Obozu Sportowego Olimpiad Specjalnych, mieli okazję spędzić lato sportowcy Klubu Olimpiad Specjalnych "Promyk" Rybnik. Wśród 20 zawodników Promyka  znalazło się 3 naszych uczniów oraz 2 ubiegłorocznych absolwentów. Tegoroczny obóz, do tej pory najliczniejszy - wzięło w nim udział 70 zawodników z całego śląska, był możliwy dzięki dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz PFRON. Organizatorem był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska - Śląskie.

Tradycyjnie obóz miał miejsce w Czaplinku, nad  jeziorem Drawsko. Podczas obozu nasi sportowcy brali udział w codziennych treningach sportowych z zakresu kajakarstwa, koszykówki, lekkoatletyki, bocce, nordic walking. W formie rekreacji mieli możliwość doskonalić również pływanie, żeglarstwo, tenis ziemny oraz stołowy, siatkówkę, grę w ringo, kolarstwo, piłkę nożną plażową, aerobic. Wszystko pod okiem trenerów Olimpiad Specjalnych, wśród których znaleźli się również nauczyciele naszej szkoły panie: Iwona Bartoniek, Elwira Skutek, Sabina Dudek oraz Magdalena Kasprzak.

Dodatkowo uczestnicy obozu mieli okazję wziąść udział w pokazie oraz mini warsztatach breakdancea:), które sprawiły im ogromną frajdę.

Oprócz zajęć sportowych był również czas na wypoczynek: plażowanie, spacery, rowerki wodne; integrację: ognisko, dyskoteki oraz turystykę: wycieczka do średniowiecznego grodu, zwiedzanie sławnej fabryki krówek w Kluczewie oraz wypad nad morze bałtyckie.

Podczas obozu miały miejsce również zawody sportowe: tradycyjny towarzyski mecz piłki nożnej oraz regaty kajakarskie.

Niezwykle sprzyjająca obozowiczom aura sprawiła, że wszyscy sportowcy wykorzystali obozowy czas w 200%!!!

Gratulujemy im wytrwałości, nieustającej energii oraz uzyskanych rezultatów treningowych!!!

Kilkoro spośród uczstników obozu miało niecodzienną okazję, jeszcze podczas wakacji sprawdzić swoje wytrenowane podczas odbywających się w Bydgoszczy Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych

Taką okazję miał także 1 spośród naszych gimnazjalistów - Grzegorz Trunk, który od wielu lat trenuje pływanie i właśnie w tej dyscyplinie reprezentował nasz oddział. Grzegorz w swojej konkurecji pływanie ze sprzętem pneumatycznym wywalczył ZŁOTY MEDAL!!! Serdecznie Gratulujemy!!!

Zapaszamy do fotogalerii Obozu sportowego w Czaplinku:)