Uroczyste pasowanie na ucznia naszych pierwszoklasistów

16/09/2014, Tekst: Aleksandra Szymała, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

Pierwszoklasiści ze Specjalnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rybniku są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. 11 września w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie klas pierwszych. Z ogromną radością oficjalnie przyjęliśmy  do grona naszych uczniów 13 pierwszoklasistów oraz czworo drugoklasistów z klasy pani Doroty. Całej imprezie towarzyszyli nam bajkowi, wyczarowani przez dzieci goście-Myszka Miki i Mimi. Z „Myszkami” dzieci przeszły przez konkurencje, było uzupełnianie brakującymi elementami buzi Myszki Miki, poszukiwania i naśladowanie zwierząt z fermy Kaczora Donalda oraz budowanie z wielkich klocków nowej zagrody dla rozbrykanych zwierząt. Pani dyrektor Lucyna Ibrom uznała te umiejętności dzieci i dokonała z panią wicedyrektor Danutą Ficner Ceremonii pasowania na uczniów. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów, uczniowskich biretów i „rogów obfitości”. Na koniec dzieci za dobrze wykonane zadania dostały od Myszki Miki „balonowego” psa Pluto. Pod koniec naszej uroczystości przyjechał do nas Prezydent Miasta Rybnika pan Adam Fudali. Prezydent wraz  z przedstawicielem sponsora - Ekotextil wręczył naszym trzem uczniom rehabilitacyjne rowery trójkołowe (więcej o wydarzeniu wkrótce). Pierwszoklasistom zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia z panem Prezydentem.

WSZYSTKICH  PIERWSZAKÓW  SERDECZNIE WITAMY W GRONIE UCZNIÓW SZKOŁY
ORAZ ŻYCZYMY WIELU SUKCESÓW!