Pamiętamy o zmarłych

01/11/2014, Agnieszka Malinowska

„Niech to światło da nadzieję, że i o nas ktoś kiedyś będzie pamiętał"

W dniu 30 października 2014 roku uczniowie klasy Va, IIaG oraz VIb  wybrali się na rybnicki cmentarz, celem uczczenia pamięci zmarłych. Co roku staramy się zadbać o zapomniane groby. Wspólnie  pomodliliśmy się i zapaliliśmy znicze. Szczególną uwagę zwracaliśmy na te groby, o których nikt już nie pamięta. Odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, Powstańców Śląskich, a także grób naszej byłej nauczycielki Danuty Rosy. Pogoda była słoneczna, a więc obeszliśmy cmentarz dookoła, oglądaliśmy groby świątecznie ustrojone kwiatami, wieńcami oraz zniczami. Spacer alejkami cmentarza był dla uczniów ogromnym przeżyciem, szli skupieni i zaciekawieni. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego. Poprzez takie wyjścia staramy się uczyć okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, a także pokazujemy, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci. Po powrocie uczniowie byli trochę zmęczeni, ale zadowoleni z tej wyprawy.