Andrzejkowo...

Czary mary, czary mary
Będą wróżby
Lanie wosku
Losów gór-może wygrasz ty akurat

(wiersz Agata Dziechciarczyk)

Dnia dzisiejszego 1.12.2014 odbył się w naszej szkole zlot Sabat, na który przybyły czarownice Monika, Magda, Dorota i Ola. Czarownica Monika powitała wszystkich zebranych w magiczny sposób . Zgodnie z tradycją andrzejkową na początku było lanie wosku przez zaproszoną panią dyrektor Lucynę Ibrom ,której przy odczycie wróżby asystowała czarownica Ola. Następnie chłopcy i dziewczynki, mogli poznać swoją przyszłość uczestnicząc w różnych wróżbach i zabawach zaproponowanych przez czarownicę Dorotę , Magdę Olę i Monikę. Były to m. in.: „Mowa kwiatów”, „Magiczne balony” , „Zaczarowany kociołek” , „Przyczepianie nosa czarownicy i ogona kotu”, konkurs „Twoją twarz zaczarowano znajomo”,w której to uczestniczyły przedstawicielki naszego personelu po małej rekonstrukcji. . Największą jednak atrakcją dla naszych uczniów była wizyta piesków Bajtla i Freli, sympatycznych pomocników czarodziejki Magdy, którzy również przepowiadali przyszłość uczestnikom zabawy. Na zakończenie wszystkie czarownice wspólnie ze wszystkimi uczestnikami zabawy wyczarowały słodki poczęstunek dla każdego dziecka. Do zobaczenia w przyszłym roku.