"Czwarty król"

20/12/2014, Iwona Jonderko, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

Zgodnie z tradycją zespół BAJ przygotował przedstawienie jasełkowe, którego premiera miała dziś  miejsce.           Opowieść o ,, Czwartym królu”, który wyruszył do Betlejem, stała się inspiracją do powstania scenariusza.                  Biblijny opis wydarzeń przeplata się z scenami, które pisze samo życie…

Naszą tegoroczną premierę zaszczyciło kilkoro gości. Pani Izabela Karwot z Domu Kultury w Rybniku - Boguszowicach, której wizyta była okazją do spojrzenia fachowym okiem i oceny naszego bożonarodzeniowego przedstawienia.

Przedstawienie obejrzeli również górnicy - przedstawiciele Kopalni KWK Jankowice: pan Tadeusz Francuz - główny elektryk Kopalni KWK Jankowice, pan Stanisław Błoński, pan Michał Kozak oraz pan Krzysztof Gierłowski.  Panowie z zaciekawieniem obejrzeli występy naszych młodych aktorów, ale ich przybyciu towarzyszył jeszcze jeden, niezwykle szczytny cel. Od kliku już lat w okresie przedświątecznym, z inicjatywy ojca jednego z naszych uczniów, dzięki hojności pracowników wspomnianej kopalni  przekazywane są fundusze na rzecz naszej placówki. Tym razem również otrzymaliśmy wsparcie:)

Z całego serca, w imieniu uczniów, a także pracowników SZS-P dziękujemy!!!