Noworoczne spotkanie "Z jasełkami i kolędą"

13/01/2015, Tekst i zdjęcia: Magdalena Kasprzak

W naszej szkole nowy rok jest  jedną z tych okazji, gdy pragniemy  zaprosić do naszej placówki różnych znamienitych gości, by podzielić się z nimi świąteczną radością.

Tegoroczne  spotkanie zaszczycili swą obecnością Prezydent Miasta Rybnika pan  Piotr Kuczera

oraz Radni Miasta Rybnika Maria Polanecka -Nabagło i Michał Chmieliński, Prezes Stowarzyszenia Oligos pani Elżbieta Piotrowska, kierownik Ośrodka Leczniczo -Rehabilitacyjnego im. J.Pawła II w Rybniku pani Grażyna Paś, kierownik WTZ I w Rybniku pani Agata Marszałek, kierownik WTZ nr II w Rybniku pani Barbara Płaczek, zastępca kierownika ŚDS w Rybniku pan Jarosław Tobiasz, kierownik MDK w Rybniku pani Barbara Zielińska, a także przedstawiciele szkolnej Rady Rodziców.
   Przybyli goście obejrzeli jasełka w wykonaniu naszych niezwykłych aktorów - członków szkolnego Zespołu Wokalno - Teatralnego BAJ. Tegoroczne przedstawienie we współczesny sposób opowiada historię "Czwartego Króla". Mamy nadzieję, że aktorskie kreacje, a także głębokie przesłanie jakim jest  "..nieść miłość dokoła wszystkim..." pozostanie na długo w pamięci widzów. Warto wspomnieć, że występ był dla zespołu ostatnim sprawdzianem przed  zbliżającymi się przeglądami jasełkowymi. Trzymamy kciuki!
    W dalszej części spotkania przedszkolaki, uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej oraz młodzież oddziałów rewalidacyjo - wychowawczych zaprezentowali inscenizacje wybranych kolęd i pastorałek. Były więc bogate stroje i rekwizyty, radosna gra na różnorakich instrumentach, proste scenki teatralne, a wszystko wsparte akompaniamentem szkolnych muzyków i śpiewem nauczycieli. Do wspólnego kolędowania dołączyli również zebrani widzowie. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami:)
     Należy dodać, iż kończąc wizytę w szkole nasz nowy pan Prezydent poświęcił również swój czas, by po krótce zapoznać się ze specyfiką pracy w naszej placówce.

Serdecznie  dziękujemy wszystkim  gościom
za obecność, ciepły uśmiech i przyjazne słowa:)