Klub Seniora dzielnicy Maroko – Nowiny.

21/01/2015, Iwona Jonderko, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

Klub Seniora, działający pod patronatem Rady Dzielnicy Maroko – Nowiny, zawitał pierwszy raz do naszej szkoły. Wizytę zawdzięczamy pani Marii Polaneckiej – Nabagło, radnej Miasta Rybnika i przewodniczącej Rady Dzielnicy Maroko – Nowiny oraz pani Jadwidze Lenort, przewodniczącej Zarządu Rady Dzielnicy. Data spotkania  nie była przypadkowa, gdyż 21 stycznia świętujemy Dzień Babci i Dziadka. Specjalnie dla Seniorów wystąpił szkolny zespół wokalno – teatralny BAJ    z spektaklem jasełkowym ,,Czwarty król”. Przedstawienie zostało przyjęte niezwykle ciepło. Aktorzy zostali nagrodzeni brawami za swój występ i sami odwdzięczyli się gromkim ,,Sto lat” dla wszystkich Seniorów. Szanowni goście mieli okazję poznać naszą placówkę i doświadczyć szczerych gestów serdeczności ze strony naszych uczniów. Mamy nadzieję, że wizytę w naszej szkole będą mile wspominać i wkrótce nas odwiedzą.

Żyj nam Bab­ciu dwie­ście lat,

Niech się cie­szy Tobą świat.

Bądź szczę­śli­wa, bądź we­so­ła

Patrz jak pięk­nie jest do­ko­ła.

A gdy przyj­dzie dzień po­nu­ry

Razem roz­pę­dzi­my chmu­ry

Żyj nam Dziad­ku wiele lat,

Bądź sza­lo­ny jak sam wiatr.

Niech Ci zdro­wie nie szwan­ku­je,

Gdy w przy­go­dach za­sma­ku­jesz.

Za­wsze będę bli­sko Cie­bie,

Gdy­byś zna­lazł się w po­trze­bie.