Zabawa z Panią Zimą w przedszkolu

16/02/2015, Monika Karkowska - Kościcka

Dnia 30.01.2015 r do naszych przedszkolaków  przyszedł gość specjalny - Pani Zima, która zaprosiła dzieci do różnych eksperymentów . Pani Zima  pokazała nam ,że w czasie jej pory roku występują różne zjawiska atmosferyczne jak śnieg i lód, zimno -ciepło i że zima wcale nie jest taka zła jak mówią o tym słowa piosenki „ Hu Hu Ha nasza zima zła”. Przedszkolaki prócz eksperymentów z lodem ,śniegiem, płatkami mydlanymi zalanymi ciepłą wodą oraz pianką do golenia mogły wykazać się plastycznie wykonując „ Zimowy krajobraz” malowany palcami oraz ozdabiając kontur bałwana przyklejając guziki, „marchewkowy nos” i kapelusz. Na koniec wspólnie z Panią Zimą bawiły się w ścinkach imitujących śnieg. Po pożegnaniu Pani Zimy przedszkolaki poszły na śniegowy spacer:)