"Kabaret Naszych Panów" z okazji Dnia Kobiet:)

16/03/2015, Tekst i zdjęcia : Magdalena Kasprzak

Plotka głosiła, że Nasi Panowie niosą się z zamiarem zakończenia, tudzież zawieszenia, kariery aktorsko - reżysersko - wokalno - taneczno - kabaretowej.  Byłoby to wielkim zaskoczeniem i rozczarowaniem, tym bardziej, iż wydawało się, że stoją u progu wielkiej kariery;)

Ku uciesze damskiej części grona pracowników naszej szkoły oraz wszystkich uczniów plotka okazała się tylko plotką, a Nasi Panowie, jak co roku, stanęli na wysokości zadania i sprezentowali  wszystkim rewelacyjny program artystyczny.

Jak zwykle wszystkie występy miały charakter kabaretowy. Całość rozpoczął występ naszych muzyków, którzy wcielili się w Kabaret Starszych Panów i wystąpili w piosence Starsi Panowie Dwaj z autorskim tekstem traktującym o Naszych Panach. Następnie Szkolne Wiadomości przybliżyły wszystkim bieżące, niezwykle istotne "fakty";) z życia naszej placówki. W roli prowadzącego wystąpił po raz pierwszy, a zarazem ostatni... Kamil Durczok oraz jego niezwykle urodziwa przyjaciółka:) Okazało się, że program ewaluował o nową czołówkę, perfekcyjne wykonane fotomontaże, a nawet filmy.

Następnie zaprezentowano  scenkę z życia męża i żony, w którą wpleciono  bajkę Disneya o tym jak Kaczor Donald poznał i zdobywał Daisy no i co z tego później wyniknęło (ku przestrodze?). W tej samej scence mogliśmy obejrzeć premierowy odcinek "Sekretów Chirurgii". Z filmu dowiedzieliśmy, że Pan Adam swoją nienaganną sylwetkę zawdzięcza odsysaniu tłuszczu i, że na łysinę Pana Tomka nic już nie pomoże... Mamy nadzieję, że film usatysfakcjonował fanów Jamesa Bonda, którzy być może spodziewali się kolejnej części przygód agenta z niebywale czarującym Panem Wojtkiem w roli głównej.

Następnie zrobiło się trochę sentymentalnie, ale i zarazem wesoło, za sprawą wspominkowej prezentacji multimedialnej zdjęć zaczerpniętych ze starych szkolnych albumów.

W drugiej części imprezy znalazł się konkurs dla naszych uczniów, do którego inspiracją stał się jeden z programów TV, i który, jak całą imprezę, wszyscy potraktowali z przymrużeniem oka. "Dziadek szuka żony" - to konkurs w którym nasi uczniowie wcielili się w postaci dziadków, a kandydatki wykonywały różne zadania związane z karmieniem, transportem i ubiorem. Oczywiście poradziły sobie rewelacyjnie, a najwięcej śmiechu wywołało zadanie wyboru stroju dla dziadka na spacer.

Kolejnym punktem programu był skecz parodiujący występ  zwycięzcy ostatniej Eurowizji, a zaczerpnięty z programu kabaretu Ani Mru Mru.

W czasie, gdy Panowie przygotowywali gwóźdź programu na scenie pojawili sie uczniowie kl. III i zaprezentowali występ do utworu "Ruda". Punktem kulminacyjnym imprezy był wsytęp byłej grupy Szpagat, która powiększyła skład  i przekwalifikowała się na zespół baletowy wypełniając niszę rynkową. Zaprezentowany układ choreograficzny najwyższego światowego poziomu, z oryginalnym;) wyznaniem "I LOVE YOU" zrobił furrorę!!! Potem były jeszcze życzenia, kwiaty no i  nie obeszło się bez kalorii...;)

Za kolejny wspaniały DZIEŃ KOBIET

w imieniu żeńskiego grona pracowników

oraz wszystkich uczniów naszej szkoły:

WE LOVE YOU!!!