Śniadanie Wielkanocne w naszej szkole

01/04/2015, Tekst i zdjęcia: Magdalena Kasprzak

W mininą środę - Wielką Środę, tuż przed udaniem sie na świąteczną przerwę, w naszej szkole odyło się niezwykle uroszyste Śniadanie Wielkanocne. Ta forma wspólnego przeżywania Świąt Wielkanocnych ma w naszej szkole już blisko 10 -letnią tradycję.

Tego dnia od rana w klasach trawją przygotowania. Farbowanie jajek, przygotowanie potraw, dekorowanie i nakrywanie stołów. W tym roku pierwszaki z Ia, wspólnie z rodzicami, tuż przed śniadaniem, odbyli krótką lekcję dydaktyczną związaną z wielkanocą i świątecznymi potrawami.

Potem był czas na świąteczne życzenia, które w jednej z klas połączono z tradycyjnym "stukaniem się jajkami". Uczniowie mieli okazję potrenować niezwykle trudną sztukę obierania jajek, a klasy III SP miały możliwość obserwować, jak powstaje przepyszna jajecznica. Potem wszyscy przystąpili do spożycia smakowitych i  niezwykle kolorowych, różnorakich potraw. Były wędliny, jajka pod różną postacią, wielkanocne baby, baranki , zajęce, no i żurek.

Na świąteczną przerwę uczniowie do domów udali sie z przygotownymi wielkanocnymi upominkami i życzeniami dla swoich bliskich.