Konkursu "Żyjemy zdrowo i bezpiecznie" po raz XIV

06/05/2015, Tekst: Barbara Dzieżok, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

Dnia 28.04.2015r. w SZSP odbyła się XIV edycja szkolnego konkursu „Żyjemy zdrowo i bezpiecznie” pod hasłem   „Bezpieczeństwo żywności - z pola na stół”.

Jak co roku nad  rywalizacją czuwali zaproszeni gości - jury w składzie: strażacy z Zawodowej Straży Pożarnej z Rybnika,   ratownicy  z samym szefem  Rybnickiego Sztabu Ratowniczego panem Zbigniewem Polańskim,  policjanci: st. asp. Roman Harbaczewski  i st. asp. Marcin Karwot , pani  Jolanta Głowacka z PSSE  oraz zaprzyjaźniona z  szkołą  pani doktor psychiatra Anna Koterba.

Po powitaniu zebranych gości, uczniów  i grono pedagogiczne  przez Panią Dyrektor  najmłodsi uczniowie przedstawili inscenizację do wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”.
    Po świetnym występie  najmłodszych rozpoczęła się rywalizacja  w różnych konkurencjach dotyczących zdrowego odżywiania i bezpieczeństwa drogowego – podsumowujących realizowaną w miesiącu kwietniu tematyką zdrowotną. Całość  przeplatana była wspólnymi  piosenkami i ćwiczeniami ruchowymi. W trakcie  konkursu odbyła się degustacją wiosennymi kanapkami, a na zakończenie każdy uczeń otrzymał owocowy batonik i soczek, a  klasy pamiatkowy dyplom i koszyk jabłek.
    Każda klasa z wychowawcą po prawidłowym  przejściu przez  pasy, przy sygnalizacji świetlnej i  pod czujnym okiem policjanta schodziła na szkolne podwórko, gdzie  czekały uprzywilejowane pojazdy: straż pożarna, pogotowie i wóz policyjny. Podekscytowani uczniowie  mogli dotknąć sprzętu, usiąść w poszczególnych samochodach, położyć się na noszach czy założyć kask strażaka i zrobić sobie zdjęcie. Radość była ogromna.
     Dziękujemy organizatorom konkursu: pielęgniarkom Barbarze Dzieżok, Beacie Szutka oraz nauczycielom: Monice Kościckiej, Agnieszce Malinowskiej, Justynie Labus, Iwonie Bartoniek  Małgorzacie Dudek  oraz Joannie Sobik i  Darkowi Panek za oprawę muzyczną oraz  Magdzie Kasprzak za rolę fotoreportera.
    Dziękujemy wychowawcom  klas młodszych za  przygotowanie z uczniami  przedstawienia „Rzepka”  oraz wszystkim za wykonanie poszczególnych elementów do dekoracji.