"Żyjemy zdrowo i bezpiecznie" w zespołach RW

11/05/2015, Tekst: Aleksandra Kawczyńska, zdjęcia: szsp

Grupy R-W w ramach konkursu "Żyjmy zdrowo i bezpiecznie", wzięły udział w mini spektaklu przygotowanym przez panią Aleksandrę Kawczyńską przy współpracy wychowawców  -nauczycieli tych grup.

Uczniowie mogli zobaczyć i odebrać wszystkimi zmysłami rolę pór roku, które pięknie i wesoło zagrały Panie: Adrianna Kuźmińska- wiosna, Zuzanna Zatoń- jesień, Iwona Świerczyna- zima, Monika Niesłańczyk- lato. Całej inscenizacji towarzyszyła rola gospodyni, którą z humorem odegrał P.Grzegorz Frątczak, oraz rola gospodarza pod którego przebraniem ukryła się pani Ola.

Uczniowie dzięki tej zabawie, mogli poznawać smaki warzyw i owoców, ich zapach, kształt i przetwory. Mieli też okazję do rozpoznania wybranych żywiołów- deszcz, wiatr-i symboli pór roku ,oraz zasad zdrowego życia i żywienia. Całość zwieńczyło sadzenie kwiatów, ozdabianie doniczek, które stały się elementem dekoracji pomieszczeń grup RW.
     Nauczyciele z uczniami wykonali rónież pracę plastyczną o tematyce prozdrowotnej i zakończyli konkurs, wspólnym poczęstunkiem przy pięknie przybranym i zastawionym stole.