Zielona Szkoła Jaworzynka 2015 za nami

19/05/2015, Tekst: Agnieszka Malinowska, Joanna Sobik, zdjęcia: Lucyna Łazarska

Grupa uczniów naszej szkoły, pod okiem swoich nauczycieli, już kolejny raz miała okazję skorzystać z nietypowego sposobu na edukację. W trakcie wyjazdu na „zieloną szkołę”, który odbył się w dniach od 9 do 15 maja 2015 r. uczniowie w przepięknej  scenerii  górskiej realizowali treści edukacyjne wzbogacone o program profilaktyki prozdrowotnej i program regionalnej edukacji przyrodniczej i ekologicznej.

Uczniowie nie mieli czasu na nudę, bowiem poza zajęciami czekały na nich liczne atrakcje, m.in. występ kapeli góralskiej, przejażdżka bryczkami, wycieczka do Istebnej – gdzie zobaczyliśmy największą na świecie koronkę zapisaną w Księdze Rekordów Guinnessa, ognisko na styku trzech państw, codzienne zajęcia na basenie, spartakiada sportowa, dyskoteki i zabawy oraz liczne wyprawy górskie.

Tydzień minął w ekspresowym tempie. Wróciliśmy do szkoły cali, zdrowi i szczęśliwi:)