10/02/2011, Danuta Ficner, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

04 lutego w naszej szkole było wielkie święto. W tym dniu gościliśmy u nas wspaniałych gości – babcie i dziadków naszych wychowanków. W tym roku Dzień Babci i Dziadka przypadł podczas ferii. Mimo to, nasi uczniowie postanowili uhonorować dziadków i zaprosili ich na szkolną uroczystość. Dzieci nie mogły się doczekać szacownych gości. Kiedy jednak się zjawili, powitaniom i uściskom nie było końca.

Nasi goście podczas poczęstunku, mogli zobaczyć Jasełka w wykonaniu zespołu „Baj”, a następnie usłyszeli wierze i piosenki oraz dwa utwory instrumentalne przygotowane przez naszych uczniów. Dzieci włożyły wiele serca w przygotowanie programu. Sprawiło to im też wiele radości.

Wizyta dziadków w naszej szkole, była doskonała okazją do wspólnej zabawy. Goście i ich wnuczęta brali udział zabawie „Gdzie jest mój wnuczek” polegającej na odnalezieniu przez babcię lub dziadka wnuczka w grupie dzieci. Utrudnieniem było to, że oczy szukających były zasłonięte chustką. Wszyscy uczestnicy wywiązali się z postawionego im zadania celująco, a dzieci miały przy tym wiele radości. Następnie na sali pojawiła się babcia i dziadek w dziwnych strojach. I tutaj czujne babcie bez problemu rozpoznały swoje wnuczęta.

Po zakończeniu uroczystości, złożeniu życzeń i odśpiewaniu tradycyjnego „Sto lat” szacowni goście mogli jeszcze podziwiać galerię swoich portretów, wykonanych przez naszych uczniów.