XV Festyn integracyjny

14/06/2015, Tekst i zdjęcia: Tomasz Ganobis

4 czerwca na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Rybniku - Stodołach już po raz piętnasty nasza szkoła zorganizowała Festyn Integracyjny. W festynie wzięli udział uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i opiekunami. Była obecna duża grupa naszych absolwentów. Odpowiadając na nasze zaproszenie w tegorocznym festynie było też obecnych wiele zaprzyjaźnionych placówek szkolnych, warsztatów terapii zajęciowych, placówek wychowawczych, stowarzyszeń itp. Byli też goście z Czech.

Jak co roku, każdy z uczestników mógł skorzystać z wielu atrakcji.: rejs statkiem „Konrad”, zabawy z psami-terapeutami, studio fryzur i makijażu. Był rodzinny turniej bocce, gry i zabawy ruchowe. Dziewczynki młodsze i starsze mogły samodzielnie wykonać sobie kolczyki, koraliki itp. W ten upalny dzień dużą atrakcją dla wielu osób była obecna na naszym festynie straż pożarna, która po krótkim pokazie gaśniczym, zraszała wszystkich chętnych wodą.

Na scenie odbył się konkurs piosenki oraz można było zatańczyć przy rytmach starych i współczesnych hitów muzycznych dla dzieci. Podczas festynu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny. Ponadto był: sklepik z niespodzianką, kawiarenka z ciastami i napojami.  Odwiedziła nas maskotka Myszka Miki, która zachęcała wszystkich do zabawy.

imprezie towarzyszyły:

XV Regionalne Regaty Żeglarskie Olimpiad Specjalnych Rybnik 2015

pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rybnika Pana Piotra Kuczery

oraz

IV Lokalne zawody w ramach programu Młodzi Sportowcy Olimpiad Specjalnych Rybnik 2015

organizowane przez działający przy szkole Klub Olimpiad Specjalnych "Promyk" Rybnik

Na festynie byli obecni:

Warsztaty Terapii Zajęciowej nr 1 w Rybniku

Warsztaty Terapii Zajęciowej  nr 2 w Rybniku

Szkoła Podstawowa z Jejkowic

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 z Rybnika

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 z Ochojca

Zespół Ognisk Wychowawczych – świetlica środowiskowa przy Bazylice św. Antoniego w Rybniku

Stowarzyszenie „Oligos”

Ośrodek Leczniczo-Rehabilitacyjny im. Jana Pawła II w Rybniku

Byli też goście ze szkoły z Trzcińca z Czech.

Wszystkim tym, którzy wzięli udział w naszym festynie

oraz wszystkim osobom, które pomogły w organizacji serdecznie dziękujemy.