GALA OSCAROWA - Dzień Chłopca 2015

30/09/2015, Tekst: Magdalena Kasprzak, zdjęcia: Małgorzata Dudek

Angelina Joli, Tina Turner, Brad Pitt, Whoopi Goldberg, szereg sławnych aktorów i ludzi świata show businessu można było wczoraj, 29 września 2015r.  spotkać w naszej szkole.

Wszystko za sprawą wczorajszej, uroczystej gali OSCAROWEJ, podczas której wręczono statuetki naszym SUPER CHŁOPAKOM.

Galę rozpoczęła prowadząca - Grażyna Torbicka, w towarzystwie Pani Dyrektor Lucyny Ibrom. Panie złożyły życzenia wszyskim CHŁOPCOM z okazji zbliżającego się ich święta. Następnie przystąpiono do prezentacji filmowych katergorii oraz  nominowanych filmów.

Pierwszą statuetkę wręczono w kategorii FILM FAMILIJNY. Otrzymali ją WSZYSCY CHŁOPCY naszej szkoły za film "Akademia Pana Kleksa".

Statuetkę przedstawicielom naszych uczniów wręczyła sławna Kaczka Dziwaczka, która porwała chłopaków do tańca.

Następnie przedstawiono kolejne kategorie nominowanych filmów i tak:

W kategorii FILMA GANGSTERSKI zwyciężył "Ojciec Chrzestny", a statuetkę za główną otrzymał, z rąk samego Jamesa Bonda, pan Tadeusz Janowicz.

W kategorii FILM PRZEGODOWY statuetka powędrowała do pana Adama Jurzysty za film "Tańczący z wilkami". Nagrodę wręczyła słynna Lara Croft!

W kolejnej kategorii ROMANS zwyciężył pan Adam Rek, któremu, w zastępstwie nieobecnej Juli Roberts, statuetkę wręczyła Genia Buziaczek - uciekająca Panna Młoda w nowym wydaniu.

Potem przyszedł czas na MELODRAMAT. Tutaj wygrał pan Tomasz Ganobis za rolę w filmie "Ptaki ciernistych krzewów" . Pan Tomek swojego oscara miał okazję odebrać z rąk "Zakonnicy w przebraniu" czyli Woopie Goldberg:)

Statuetka w kategorii FILM KOMEDIOWY przypadła w udziale panu Grzegorzowi Frątczakowi - za rolę Jasia Fasoli, a wręczała ją słynna para HOLLYWOOD - Angelina Jolie oraz Brad Pitt!

W kategorii SERIAL WSZECHCZASÓW zwycięzcą został pan Wojciech Wieczorek za rolę Józefa Toliboskiego w filmie "Noce i Dnie". Nagrodę przekazała odtwórczyni głównej roli żeńskiej - pani Jadwiga Barańska:)

Ostatnia kategoria i ostatni oscar należały do pana Damiania Palucha, który wcielił się w rolę Jamesa Bonda - FILM SENSACYJNY. Statuetkę wręczyła gwiazda wieczoru - Tina Turner, która zaszczyciła przybyłych gości wykonaniem utworu  "Simple the best", wszystko w towarzystwie wyśmienitych muzyków!

Należy dodać, że podczas gali, można było obejrzeć fragmenty wszystkich  zwycięskich filmów. To właśnie one wzbudziły najwięcej emocji wśród przybyłych gości.

Możnaby stwierdzić, że wszystkie miały być nominowane w jednej kategorii - FILM KOMEDIOWY:)

Wszystkie zaprezentowane filmy zostały zrealizowane przez słynny już duet reżyserski

panie ELWIRĘ SKUTEK oraz LIDIĘ BARANOWSKĄ,

we współpracy ze znanymi aktorami,  montażystami oraz statystami ze SZS-P w Rybniku;)

DZIĘKUJEMY!!!