Wycieczka do ogrodu zoologicznego w Opolou

25/09/2015, Tekst: J.Sobik, M. Płonowska -Troszka, zdjęcia: J. Sobik. M. Karkowska - Kościcka

W dniu 21 września grupa czterdziestu uczniów naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do ogrodu zoologicznego w Opolu.  Mimo niekorzystnych prognoz zoo przywitało nas słoneczną pogodą. Spędziliśmy miły dzień spacerując wytyczonymi alejkami. Już od wejścia, głośnymi okrzykami, witały nas małpy. Obserwowaliśmy trening i karminie uchatek podczas, którego wykonywały one wiele śmiesznych sztuczek, karmienie goryli, a także odwiedziliśmy „wyspę  lemurów” gdzie zwierzątka te biegały wokół nas i nad naszymi głowami. Widzieliśmy także: żyrafy, hipopotamy karłowate, wilki, zebry, strusie, kangury, papugi  i wiele,  wiele  innych zwierząt. Był również czas na odpoczynek i małe co nieco.  Mimo dalekiej odległości podróż przebiegła sprawnie, a dzieci wróciły szczęśliwe i przepełnione wrażeniami.